Kimbino
Kimbino
Aktuálna ponuka v Zvoľ mesto

5 tipov na vianočné darčeky, ktoré potešia a posilnia zdravie

29. novembra 2021

Výber vhodných darčekov pod stromček je pre mnohých komplikovanou úlohou. Nájsť originálny, no pritom praktický kúsok sa zdá náročnejšie, než v skutočnosti je. Obdarujte svojich blízkych vecami, ktoré skutočne využijú. Inšpirujte sa našimi piatimi tipmi, ktorými rozhodne potešíte.

Zdroj: shutterstock.com

Kvalitný matrac

Vianoce sú o spoločne strávenom čase s blízkymi a o relaxe. Počas sviatkov si môžete dobre pospať a nabrať chýbajúcu energiu. Aby ste tak však mohli urobiť, potrebujete kvalitný matrac. Zaobstarajte ho sebe aj svojim blízkym pod stromček. Uistite sa, že mladší aj starší členovia rodiny si v noci skutočne oddýchnu.

Výber a nákup takéhoto darčeka nie je ale jednoduchý. Musíte pri ňom vziať do úvahy niekoľko parametrov. K nim patrí vek, hmotnosť či spánková poloha. Je toho na vás veľa? Nechajte si poradiť od odborníka. Zistite, ako vybrať správny matrac pre mamu, otca, priateľku či priateľa. Vybavte celý nákup v priebehu niekoľkých minút.

Vedeli ste, že …

… životnosť matraca je približne 5 až 10 rokov? Toto obdobie ovplyvňuje viacero faktorov, vrátane prostredia, v akom sa nachádza, a starostlivosti. Ani to najlepšie čistenie vám však nezaručí, že ho môžete mať navždy. Matrac preto nezabudnite pravidelne meniť.

Funkčná športová výbava

Súčasná situácia zmenila nielen pracovný, ale aj súkromný život. Mnohí milovníci športu sa kvôli zatvoreným fitness centrám museli presunúť do exteriéru. Cvičenie vonku bolo počas jari a leta jednoduché. Vysoké teploty umožňovali pohyb v jednej vrstve oblečenia.

Chladné ročné obdobie však všetko sťažuje. Na to, aby ste si mohli cvičenie a beh užiť, potrebujete kvalitné vybavenie. Svojim blízkym kúpte nepremokavú obuv, funkčnú bundu a nohavice alebo legíny.

Výber je široký a občas sa vám môže zdať, že sa v ňom strácate. Ak si nie ste istí, čo všetko kúpiť pod stromček, prečítajte si tipy, ako potešiť bežca. Zistite, čo vo výbave zanieteného športovca nesmie chýbať.

Kvalitná stolička

Za posledné dva roky sa mnohí presunuli zo svojich kancelárií domov. Práca z domu, tzv. home office, prináša veľa výhod. Ak si ich ale chcete všetky užiť, musíte si vyhradiť svoje pracovné miesto. Do miestnosti v dome alebo pracovného kútika si zaobstarajte veľký stôl a výkonnú techniku. Nezabúdajte ani na pohodlnú stoličku, ktorá je kľúčová.

Stolička do pracovne musí spĺňať niekoľko podmienok. Prvou je poskytovanie komfortu. Počas toho, ako v nej budete sedieť, vás nesmie nič bolieť ani tlačiť.

Ďalej je potrebná ergonómia. Správne tvarovaná stolička sa postará o to, aby ste o niekoľko rokov nemali problémy s chrbticou. Poslednou podmienkou je dizajn. Kúsok sa musí do miestnosti hodiť.

Inteligentná elektronika

Inteligentné hodinky a náramky potešia nielen športovca. Sú vhodné aj pre tých, ktorí si chcú sledovať počet krokov a zdravie srdca. Elektronika má aj ďalšie výhody, vrátane informovania o počasí, ukazovania notifikácií či možnosti platenia. Väčšina má aj štýlový dizajn, vďaka čomu sa dajú nosiť k takmer všetkému.

Starostlivosť o zdravie

Postarajte sa o zdravie svojich blízkych a zaobstarajte im dôležité vitamíny. Pod stromček im kúpte zásobu na celý rok. Pomôcť im môžete so znížením cholesterolu, zhodením prebytočných kíl alebo s podporou imunity. Ak kupujete darček športovcovi, siahnite po kvalitných suplementoch.

Potešte správnym darčekom

Výber darčeka nie je ani zďaleka taký náročný, ako sa zdá. Pri nákupe sa zamerajte najmä na praktické vlastnosti. Zaistí vám to, že obdarovaná osoba bude môcť predmet využívať dlho po tom, ako ho dostala. Inšpirujte sa našimi tipmi a okrem radosti sa postarajte aj o zdravie svojich blízkych.

Kimbino
Ostatní najčastejšie hľadajú
mlieko
maslo
syr
káva
pivo
paradajky
šunka
jogurt

Zaregistruj sa a využívaj výhody naplno.