KimbinoKimbino

Zabaľte darčeky inak a šetrite peniaze aj prírodu!

10. decembra 2019

Vianoce sú sviatkami rozdávania radosti. Čo tak mať okrem dobrého pocitu z obdarovania druhých aj skvelý pocit zo samého seba? Hriať vás môže vedomie, že ste urobili niečo pekné nielen pre vašich príbuzných, ale aj pre našu planétu. 

Kupovanie a balenie darčekov je jedna z najpríjemnejších činností počas sviatkov. Tešíme sa z toho, že niekomu druhému urobíme radosť a spomíname na všetko pekné, čo sme spolu prežili. S naším návodom môžu byť vaše darčeky odlišné od tých ostatných – budú zabalené s láskou aj s ohľadom na prírodu. 

Pri nákupe myslime na to, že našu náklonnosť a lásku k blízkym nepotvrdzujeme obrovským množstvom darov, ale našimi činmi. Venujme deťom namiesto drahej hračky radšej to, čo si kúpiť nevedia – svoj voľný čas. Chvíle strávené s najbližšími prinesú viac radosti ako nová technológia do domácnosti. Samozrejme, drobné predmety pod stromčekom k Vianociam rozhodne patria a my vám poradíme, ako ich zabaliť šetrne k prírode. 

1. Zmeňte staré noviny na baliaci papier 

Ak pravidelne nakupujete noviny, môžete do nich zabaliť akýkoľvek darček. Nájdete im tak opätovné využitie. Takto zabalený balíček môžete ešte pokresliť fixkou, alebo omotať farebnou stuhou či motúzom. Ak sa vám výsledok stále zdá málo sviatočný, pripevnite na papier kúsok ihličnatej vetvičky. A dielo je hotové. 

2. Darčekové tašky 

Papierové darčekové tašky využívame veľmi často pri rôznych príležitostiach. Ak ste ich doteraz vyhadzovali, viac tak nerobte. Môžete ich použiť opäť. Stačí siahnuť do police, vybrať vzor vhodný na danú príležitosť a darček je zabalený v priebehu pár sekúnd. 

3. Balenie z papierovej tašky 

Poznáte hnedé papierové tašky, do ktorých si v obchode môžete vložiť nákup? Čo s nimi po príchode domov urobíte? Ak ste ich vyhadzovali, viac tak iste nespravíte. Tento materiál sa totiž dá vynikajúco použiť na balenie. Stačí tašku rozstrihnúť a získate množstvo kvalitného papiera. Ak sa vám zdá fádny, buďte trošku kreatívni a pomaľujte ho. 

4. Papierové rolky 

Chystáte sa darovať šperk? Vynikajúce balenie získate z papierovej rolky, na ktorej je namotaný WC papier. Rolku jednoducho pozdĺžne zohnite tak, aby ste získali plochý tvar. Následne zahnite dovnútra okraje a vznikne vám rovnaká škatuľka, akú za drahé peniaze kupujete v obchode. Rolku môžete pomaľovať, pokresliť, alebo polepiť nálepkami či prírodnými produktmi. 

5. Balenie si ušite 

Textilných vrecúšok nie je nikdy dosť. Môžete ich využiť pre deti do školy na prezúvky či úbor, alebo na nákup pečiva aj zeleniny. Obdarujte na Vianoce hneď dvakrát. Vlastnoručne ušitým vrecúškom zo starého trička alebo záclony a zároveň darčekom, ktorý sa bude skrývať vo vnútri. Ak však ručné práce nepatria k vašim obľúbeným činnostiam, môžete darček zabaliť do menšieho obrusu, utierky, alebo inej látky podľa vášho výberu. 

Za menej vecných darov a menej papierového odpadu sa nám všetkým naša planéta poďakuje. Aby sme ju potešili ešte viac, myslime na ekológiu aj počas nákupu potravín. Kúpme len toľko, koľko skutočne zjeme. Ak množstvo jedla neodhadneme, myslime aj na tých, ktorí toľko šťastia a radosti v živote nemajú a zvyšné potraviny radšej podarujme, než by sme ich mali hodiť do koša. 

Prajeme vám krásne sviatky plné radosti, šťastia, zdravia a rodinnej harmónie. 

Kimbino
Zavrieť
Ostatní najčastejšie hľadajú
mlieko
maslo
syr
káva
pivo
paradajky
šunka
jogurt