KimbinoKimbino

Pripravte si doma osviežujúci miešaný drink

27. júla 2020

Leto je v plnom prúde a vy ho tento rok trávite doma? Skvelý oddych a opálenie viete získať aj pri bazéne. Stačí len vedieť, ako si vytvoriť tú správnu dovolenkovú atmosféru. Jej základom sú osviežujúce miešané nápoje. Vyskúšajte jeden z nich. 

 • Mojito
 • Cuba Libre
 • Piña Colada
 • Margarita
 • Daiquiri
 • Mai Tai
 • Bloody Mary
 • Painkiller
 • Mojito

  Mojito je jeden z najznámejších a najobľúbenejších miešaných drinkov. Je osviežujúci a kombinácia citrusov s mätovými lístkami je ako stvorená na horúce leto. Najväčšou výhodou Mojita je to, že naň nepotrebujete žiadne špeciálne ingrediencie. 

  Cuba Libre

  Máte radi sladké koktaily? Cuba Libre je to pravé pre vás. Jej základom je Coca-Cola, ktorá v kombinácii s bielym rumom robí zaujímavú chuť. Drink vznikol v Havane v roku 1990 pod názvom Bacardi&Coke.

  Piña colada

  Sladká a chutná Piña colada láka snáď všetky vekové kategórie. Na rozdiel od Cuba Libre alebo Mojita je tento drink ťažší. Základom je kokosové mlieko alebo krém. 

  Zdroj: Elements.envato.com

  Margarita

  Rýchly a jednoduchý drink, ktorý poteší snáď každého počas leta. Veľmi podobne ako mojito, aj Margarita kombinuje citrusové chute. Základom je šťava z limetky a ovocný likér Cointreau vyrábaný z kôry pomarančov. 

  Zdroj: Elements.envato.com

  Daiquiri

  Daiquiri je jeden z najjednoduchších drinkov. Budete naň potrebovať len tri ingrediencie. Je sladký a na leto ako stvorený.

  Mai Tai

  Základom dobrých letných drinkov je ovocie. Rovnako je na tom aj Mai Tai. O jeho zaujímavú chuť sa postará ovocný likér Orange Curaçao. 

  Zdroj: Elements.envato.com

  Bloody Mary

  Drink Bloody Mary je známy najmä zaujímavou kombináciou ingrediencií. Ak ste ho doteraz nemali a radi skúšate niečo nové, určite si ho urobte. 

  Zdroj: Elements.envato.com

  Painkiller

  Veľmi podobne ako Piña colada, aj Painkiller kombinuje kokosový krém spolu s ananásovým džúsom. Jeho chuť je však vďaka ďalším prísadám trochu iná. Rozhodne stojí za vyskúšanie. 

  Zdroj: Pixabay.com

  Zhrnutie

  Stiahnite si týchto najlepších 8 koktejlov a majte ich vždy po ruke.

  Užite si toto leto bez rozdielu, či ste pri mori alebo nie. Pripravte si jeden zo spomenutých drinkov a privolajte si atmosféru dovolenky. Recepty sa vám rozhodne zídu aj pri posedeniach s rodinou či priateľmi. 

  Kimbino
  Zavrieť
  Ostatní najčastejšie hľadajú
  mlieko
  maslo
  syr
  káva
  pivo
  paradajky
  šunka
  jogurt