Kimbino
Kimbino

15+ TOP obchodov na donášku potravín – Veľké porovnanie

12. mája 2023

Donáška potravín sa bleskovo rozbehla v období pandémie. Ľudia nemohli nakupovať, prípadne sa chceli chrániť, a tak boli nútení objednávať si potraviny domov. Niektoré obchody využili dieru v trhu a pohodlné nakupovanie si teda môžeme vychutnávať aj dnes.

TOP obchody na donášku potravín
Zdroj: freepik.com

Pokiaľ chcete túto skvelú službu využívať aj vy, no nechcete tráviť hodiny hľadaním tých najlepších obchodov, prichádzame na pomoc. Prinášame vám vyše 15 obchodov a supermarketov, ktoré sú v donáške potravín naozajstnou špičkou.

Poďme sa najprv podrobne pozrieť na TOP 6 obchodov.

1. Tesco donáška potravín domov

Tesco donáška potravín

Najznámejším supermarketom, ktorý ponúka donášku potravín, je Tesco. Je to najväčší a popredný hráč, ktorý má celý proces objednávania potravín nastavený efektívne a spoľahlivo. Ponuka je prakticky rovnako široká, ako tá v kamennej predajni. Okrem toho môžete využívať svoju klubovú kartu a všetky zľavy a akcie, ktoré Tesco prináša.

Tesco donáška potravín

Najznámejším supermarketom, ktorý ponúka donášku potravín, je Tesco. Je to najväčší a popredný hráč, ktorý má celý proces objednávania potravín nastavený efektívne a spoľahlivo. Ponuka je prakticky rovnako široká, ako tá v kamennej predajni. Okrem toho môžete využívať svoju klubovú kartu a všetky zľavy a akcie, ktoré Tesco prináša.

Z pohodlia svojho domova si tak môžete online alebo cez appku objednať svoje obľúbené produkty, ako sú ovocie a zelenina, mliečne výrobky, vajcia, ale aj kvalitné mäso, nápoje či iné potreby do domácnosti. Dovedna to je až 14 000 rôznych položiek!

TIP: Tesco ponúka pravidelné akcie vo svojich letákoch. Prezrite si aktuálny online leták TU aby vám neušla žiadna zľava.

A do akých miest doručuje Tesco potraviny domov? Do väčších a ich okolia, ako napríklad:

 • Krajské mestá: Bratislava, Trnava, Nitra, Trenčín, Žilina, Banská Bystrica, Prešov, Košice
 • Ďalšie mestá ako napríklad: Martin, Poprad, Prievidza, Michalovce, Liptovský Mikuláš, Zvolen a ďalšie
 • Po novom už pribudli napríklad aj Nové Zámky, Dunajská Streda, Topoľčany a Gabčíkovo

Tesco donáška potravín domov je teda prvou možnosťou tých, ktorí chcú ušetriť svoj čas a využiť rozvoz potravín a rozhodne stojí za vyskúšanie.

Dovoz čerstvých potravín
Zdroj: freepik.com

2. Rozvoz potravín COOP Jednota

Coop Jednota donáška potravín

COOP Jednota síce ponúkala dovoz potravín iba v Žiline a okolí, Liptovskom Mikuláši a Spišskej Novej Vsi, v roku 2023 sa pomaly ale isto stáva konkurenciou pre Tesco. Spoločnosť pripravuje systém, vďaka ktorému budete môcť nakupovať online. Postupne sa doň budú pridávať nové a nové prevádzky s cieľom sprístupniť COOP Jednota donášku potravín ľuďom na celom Slovensku. Svoj nákup si budete môcť nechať priviesť až k vám domov alebo si ho vyzdvihnete na vami vybranej predajni.

V čase písania tohto článku už tento obľúbený reťazec spustil nielen svoju aplikáciu, ale aj spoluprácu s appkou Wolt. Táto platforma zabezpečuje rozvoz potravín v Banskej Bystrici, Zvolene a Nových Zámkoch. Wolt pomáha supermarketom v doručovaní potravín, o čom sa presvedčíme aj neskôr.

V prípade, že e-shop bude spoľahlivo fungovať, môžeme sa tešiť na ďalší supermarket s kvalitnými produktmi a širokou ponukou, z ktorého budeme môcť objednávať z domu.

Rozvoz potravín
Zdroj: freepik.com

3. LUNYS ponúka dovoz potravín až k vám domov

Lunys donáška potravín

LUNYS je známy online veľkoobchod, ktorý síce začínal doručovaním potravín pre hotely a reštaurácie, dnes svoje služby poskytuje už aj obyčajným spotrebiteľom. Pomocou niekoľkých kliknutí si tak môžete zabezpečiť dovoz potravín až k vám domov. Čerstvé ovocie, zelenina a pečivo, mliečne potraviny, mäso, ryby a trvanlivé potraviny tvoria základ až 3000-členného sortimentu. 

Lunys rozvoz potravín domov
Zdroj: lunys.sk

Sympatické na LUNYS je to, že ku každej objednávke pristupujú zodpovedne a kladú veľký dôraz na hygienické podmienky. Po Slovensku jazdia kamióny a kuriéri LUNYS, vďaka čomu dostanete svoju objednávku už nasledujúci deň. Doprava nad 30 € je zadarmo!

4. Fresh donáška potravín cez iFresh

Fresh donáška potravín

Fresh dovoz potravín ponúka cez svoj e-shop iFresh a iba na východe, konkrétne v Košiciach a v Prešove. V Košiciach si navyše môžete svoju objednávku vyzdvihnúť priamo na predajniach Fresh. Pokiaľ teda máte šťastie a ste z týchto miest, vyberáte zo širokého sortimentu, ktorý si môžete prezrieť aj v appke a s ktorým sa stretnete aj v kamenných obchodoch.

Fresh ponúka čerstvé potraviny, pečivo, nápoje, jedlo pre domácich miláčikov, ale aj mrazené mäso a všetko, čo doma potrebujete. Fresh donáška potravín sa tak teší rastúcej popularite a neostáva nám nič, len dúfať, že sa čoskoro rozšíri aj do ostatných kútov Slovenska.

Donáška potravín online
Zdroj: freepik.com

5. Freshbox – potraviny domov a do kancelárie

Freshbox donáška potravín

Freshbox je internetový obchodom, ktorý vám vaše obľúbené potraviny dovezie priamo pred dvere domov alebo do kancelárie. Široký a veľmi zaujímavý sortiment pozostávajúci z klasík, akými sú ovocie a zelenina, mäso a ryby či mliečne výrobky Freshbox doplnil aj o špeciálne produkty. Na svoje si prídu deti aj dospelí vo všetkých vekových kategóriách.

Zaujímavosťou je, že Freshbox pripravuje aj boxy potravín, z ktorých si hneď môžete pripraviť hotové jedlo. Snažia sa používať kvalitné a zdravé ingrediencie a aj vďaka tomu (a doručeniu do 1 dňa po celý týždeň) sú riešením donášky potravín, ktoré využíva stále viac a viac ľudí. Vyskúšajte a uvidíte.

TIP: Buďte vždy v obraze a majte prehľad o aktuálnych zľavách potravín. Sledujte online katalógy supermarketov a uistite sa, že nakúpite čo najvýhodnejšie.

6. Cez Môj Trh podporíte lokálnych výrobcov a farmárov

Môj Trh donáška potravín

A niečo pre tých, ktorí radi podporia lokálnych výrobcov a farmárov a nie je im jedno, odkiaľ potraviny pochádzajú. Môj Trh ponúka produkty od viac ako 25 farmárov a producentov potravín. Väčšina z nich je zbieraná ručne a je v BIO kvalite. Ponuka síce nie je obzvlášť široká, ako tomu je u komerčných supermarketoch, o to je však kvalitnejšia.

Keďže je zber ovocia a zelenina vykonávaný iba niekoľko hodín pred doručením, získate vždy najvyššiu čerstvosť a skvelú chuť. Rozvoz potravín prebieha každú stredu a piatok, a to hlavne na západe Slovenska. Časom bude rásť ako ponuka, tak aj počet miest doručenia.

Pokiaľ teda patríte k náročným zákazníkom, ktorí si potrpia na kvalitu, vyskúšajte Môj Trh.

Potraviny domov
Zdroj: freepik.com

7. A čo donáška potravín od supermarketov Lidl, Billa a Kaufland?

Aj keď časom donášku potravín zaiste zaradia do svojej ponuky aj ostatné supermarkety, zatiaľ sa tejto téme najpopulárnejšie reťazce vyhýbajú. Čo teda napríklad Lidl, Billa alebo Kaufland?

Lidl o donáške potravín zatiaľ neuvažuje

Reťazec Lidl síce má spustený internetový obchod, nie je však určený na online nákup potravín. Nájdete v ňom spotrebný tovar na každodenné používanie do domácnosti, ako aj oblečenie športové potreby a produkty pre bývanie a pre najmenších.

Lidl potraviny domov však momentálne nevyzerajú sľubne, nakoľko v súčasnosti reťazec neuvažuje nad možnosťou online nakupovania potravín.

Spojenie Billa a Wolt

Ako sme spomínali už vyššie, spojenie supermarketov a Wolt začína spoľahlivo fungovať. Presviedča nás o tom aj Billa, ktorá prináša možnosť objednať si potraviny z pohodlia domova za pomoci appky Wolt.

Billa ponúka zatiaľ síce iba 13 miest a 20 predajní, no zakúpite všetko, čo by ste získali aj na mieste. S donáškou potravín to však pri tomto reťazci vyzerá sľubne, nakoľko sa v Česku testujte vlastný e-shop a v prípade pozitívnych výsledkov sa naň môžeme tešiť aj u nás.

A čo Kaufland a donáška potravín?

Ako možno viete, Kaufland potraviny domov momentálne neponúka, reťazec však pozorne sleduje vývin v tomto odvetví s tým, že svoju vlastnú donášku potravín nevylučuje.

Využiť však môžete Online trhovisko Kaufland, kde nájdete rôzne kategórie produktov od bývania cez hobby až po elektroniku.

TIP: Nebojte sa podporiť slovenských farmárov a lokálnych výrobcov. Cena môže byť vyššia, no kvalita a chuť takisto.

8. V ktorých mestách doručuje Wolt, Bolt, Bistro a Foodpanda?

Momentálne iba Wolt ponúka dovoz potravín v spolupráci so supermarketmi, skvelé jedlo si však môžete vychutnať aj objednaním z ostatných appiek, akými sú Bolt, Bistro či Foodora. Stačí stiahnuť aplikácie a vychutnať si jedlo v pohodlí domova.

Wolt donáška jedla a nápojov
Zdroj: wolt.com
 • Wolt

Jedlo vám Wolt doručí v súčasnosti prakticky na celé Slovensko. Pravda, musíte si objednať z obchodu alebo reštaurácie, ktorá je v mesta vášho bydliska alebo nie je príliš vzdialená.

 • Bolt

Appka Bolt momentálne doručuje do Bratislavy, Trnavy, Galanty, Hlohovca, Bojníc, Prievidze, Trenčína, Holíča, Piešťan, Banskej Bystrice, Martina, ale aj na východ do Popradu, Prešova či Košíc. V budúcnosti sa však počet miest doručenia zvýši.

 • Bistro

Bistro taktiež doručuje po celom Slovensku. Závisí to od toho, či vaša obľubená reštaurácia s platformou spolupracuje.

 • Foodora

Foodpanda, alebo na Slovensku Foodora, doručuje jedlo a iné produkty do najväčších miest Slovenska z reštaurácií a podnikov, ktoré s platformou spolupracujú.

Gazdovia donáška potravín domov
Zdroj: gazdovia.sk

9. Bonus – ďalšie obchody na donášku potravín po celom Slovensku

Celé Slovensko

 • Gazdovia – tradičné domáce a kvalitné potraviny z vlastnej výroby, ale aj od gazdov
 • Sladučké ovocie nielen ovocie, ale aj chladené produkty, oblečenie a kozmetika po celom Slovensku
 • Biogreat – bývalý Bioland ponúka kvalitné ovocie a zeleninu, ale aj ostatné potraviny
 • Svet bedničiek – farmárske produkty k vám prídu v príjemnej forme v bedničke
 • Kukkonia – domáce a chutné produkty
 • Mäso od Romana – špičkové kvalitné mäso
 • Mäso domov – kvalitné mäso až k vám domov

Západné Slovensko

Stredné Slovensko

Východné Slovensko

A ak váš obľúbený supermarket ešte neponúka dovoz potravín domov, prezrite si aktuálne katalógy na našej stránke a utekajte nakupovať do kamenných predajní.

Vyhľadávanie

Zaregistruj sa a využívaj výhody naplno.